Ознака: роботи-таксисти

Роботи-таксисти во Шангај

Такси-возила без возачи сега се достапни за јавноста во Шангај, најголемиот град во Кина, пренесува Би-би-си. Компанија поддржана од онлајн технолошкиот и малопродажен гигант „Алибаба“...