Ознака: Роби Вилијамс

Роби Вилијамс на онлајн концерт со членовите на „Тејк дет“

Роби Вилијамс ќе им се придружи на своите поранешни колеги од познатиот британски бенд „Тејк дет“ и тие ќе настапат заедно на онлајн концерт...

Тајсон Фјури ќе сними божиќна песна со Роби Вилијамс

Британската поп-ѕвезда Роби Вилијамс потврди дека ќе го објави својот прв божиќен албум, а на него и дуо со поранешниот светски шампион во тешка...

Роби Вилијамс е подготвен да се врати во „Тејк дет“

Роби Вилијамс, светски познатиот пејач, кој настапи на отворањето на актуелното Светско првенство во фудбал, неодамна изјави дека е подготвен да се врати во...

Роби Вилијамс објасни зошто го покажа средниот прст

Британскиот пејач Роби Вилијамс објасни што имал на ум кога тој го покажа средниот прст кон камерата на церемонијата на отворањето на Светското првенство...

Роби Вилијамс од сопругата доби плантажа со марихуана

Британскиот пејач Роби Вилијамс од сопругата за годишница добил плантажа со марихуана, за да има своја залиха која ќе биде складирана во нивната заедничка...