36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 19:45

Ознака: Роберт О’Брајен

Советникот на Трамп за национална безбедност позитивен на коронавирус

Советникот на американскиот претседател, Доналд Трамп, за национална безбедност, Роберт О’Брајен е позитивен на коронавирус, објави „Блумберг“ повикувајќи се на неименувани извори. О’Брајен е во...