23.7 C
Skopje
17.7.2019 - 11:07

Ознака: роберто мартинез

Мартинез може да стане првиот селектор-странец шампион

Шпанецот Роберто Мартинез може да стане првиот селектор-странец со титула на некое светско првенство (СП) во фудбал. Во сите претходни 20 мундијали светскиот првак...

Оспоруваниот Мартинез од виновник до херој во два потези

Селекторот Роберто Мартинез веројатно ќе беше означен како главен виновник за евентуалниот неуспех на Белгија на Светското првенство (СП), но токму шпанскиот фудбалски стратег...