33.8 C
Skopje
21.6.2021 - 19:55

Ознака: рк металург

Вардар го доби дербито со Металург по голема борба

Вардар славеше против Металург со 31-27 во дербито од плејофот на ракометното првенство одиграно во Автокоманда. Победникот беше решен во завршницата кога Вардар дојде до...

Плејстејшн турнир на Металург во автобусот

РК Металург замина за Шпанија на 40 часовно патување, а веста се рашири и низ Европа. Информацијата дека Металург со автобус замина на 3.000 километри...

Металург по голема борба загуби од Кретеј

Металург загуби од Кретеј со 25-30 на подготовките во Франција, на мечот на кој шанса добија ракометарите што имаат помала минутажа. Францускиот клуб стекна водство...

Сезонски календар на РК Металург

Со пораката „Сакај ги животните“, РК Металург го промовира сезонскиот календар, од септември 2019 до септември 2020 год. Со сезонскиот календар, Управата на РК Металург,...

Металург почна со подготовките за новата сезона

Металург почна со подготовките за новата ракометна сезона. На првиот тренинг имаше 17 играчи, додека четворица беа отсутни, меѓу кои тројца се кадетски репрезентативци.  -...

Дамир Стојановиќ е новиот шеф на стручниот штаб на Металург

Со оглед на тоа што Стојановиќ е искусен во работата со млади категории, тоа одлично се совпаѓа со создавачкиот концепт на Металург за продукција...

Ластовичките што ја најавија македонската (ракометна) пролет

Доктрината демонстрирана од РК Металург е во спортски облик, но во своето битие, таа е длабоко патриотска, во која е вградена љубов кон татковината,...

РК Металург е победникот во купот на Македонија

  Ракометарите на Металург вечерва во спортската сала во Куманово во финалето од купот ја совладаа екипата на Вардар дури по изведувањето на ударите од...

Металург подобар од Бутел во полуфиналето на Купот

Ракометарите на Металург во полуфиналето од Купот на Македонија го солвладаа Бутел Скопје со 34-31. Во неизвесниот натпревар во салата во Куманово, играчите на...

Еурофарм Работник славеше во дербито во Битола

Металург загуби од Еурофарм Работник со 28-41 во дербито одиграно во Битола, во рамките на 7-то коло од плејоф-завршницата на домашниот ракометен шампионат. Натпреварот беше...