Ознака: рк вардар

Дибиров: Докажавме дека имаме тимски карактер и дух

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров по победата вечерва над Мешков во полуфиналето на СЕХА лигата со 25-23, изјави дека очекувал тежок натпревар, но на...

Вардар на убедлив начин се пласира во четврт-финалето

Ракометарите на Вардар на убедлив начин се пласираа во четврт-финалето во Лигата на шампионите (ЛШ), откако денеска славеа над Загреб со 32-30 во Скопје,...

Вардар од соништата, Загреб потопен дома

Ракометарите на македонскиот првак Вардар, вечерва во арената „Загреб“ (7.836 гледачи), во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите (ЛШ), го декласира со 27-18,...

Вардар оствари важен триумф во Шведска

Ракометарите на Вардар славеа над шведски Кристијанстад со 32-30 на вечерашното гостување во 13-то коло од Лигата на шампионите. Вардарци на тој начин се вратија...

Наивно второ полувреме и загубена втора позиција

Ракометарите на македонскиот првак Вардар го доживеаја и четвртиот пораз во 12-то коло од годинешната Лига на шампионите (ЛШ), откако вечерва во СЦ „Јане...

Парондо: Победата над Веспрем е најважна за нас

Победата над Веспрем е најважна за нас во овој момент. Но, тоа ќе биде тежок натпревар, бидејќи Веспрем е квалитетна екипа во која играат...

Слабото второ полувреме во Барселона скапо го чинеше Вардар

Македонскиот ракометен првак Вардар втор пат за само шест дена загуби од Барселона, во тековното издание од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ вечерва загубија на...

По Монпелје и Кристијастад, за првпат падна и Веспрем

Продолжува победничката серија на ракометарите на Вардар во годинашната Лига на шампионите (ЛШ), откако вечерва во рамките на 3. коло, во унгарскиот град Веспрем...

Милосављев и Борозан го водеа Вардар до триумф над европскиот првак

Ракометарите на Вардар славеа на гостувањето кај актуелниот европски првак Монпелје со 27-24, во мечот од првото коло на новата сезона во Лигата на...

Вардар не го одбрани ланскиот трофеј во Лигата на шампионите

Ракометарите на Вардар нема да играат во годинашното финале во Лигата на шампионите (ЛШ), откако вечерва во „Ланксес Арена“ во Келн, на звршниот фајналфор,...