Ознака: Ријана

Ријана прогласена за национална хероина на Барбадос

Музичката суперѕвезда Ријана вчера, во нејзиниот роден град Бриџтаун, како дел од прославата на националниот празник на Република Барбадос, беше прогласена за национална хероина...

Модната ревија на Ријана кон крајот на септември

Модната ревија на Ријана за брендот „Савиџ екс фенти“ ќе биде претставена на 24 септември, на стриминг-платформата „Амазон прајм видео“. Популарната пејачка ја објави...

Ријана и Грета Тунберг му се спротивставија на Моди

Индискиот министер за надворешни работи деновиве е постојано загрижен. Но, изворот на неговата загриженост не се кинески војници на границата на Хималаите, туку познатата...

Еминем со песна ѝ се извинува на Ријана

Раперот Еминем со новата песна ѝ се извини на популарната пејачка Ријана што застанал на страната на нејзиното поранешно момче Крис Браун, кој физички...

Ријана влезе на листата на најбогати самостојни жени на „Форбс“

 Поп-ѕвездата Ријана за првпат се најде на листата на „Форбс“ за најбогати самостојни жени во Америка, пренесува „Фокс бизнис“. Таа е 33-та на списокот со...

Визуелната автобиографија на Ријана во продажба

Пејачката Ријана деновиве ја објави својата визуелна автобиографија на 504 страници, со повеќе од илјада фотографии, што го документираат нејзиниот живот. Некои од нив никогаш...

Ријана во тропскиот музички трилер „Островот Гуава“

Убавицата од Барбадос, Ријана, наскоро ќе ја гледаме во тропски трилер за локален музичар, на кој работеше заедно со Доналд Гловер, познат под уметничкото име Чајлдиш...

Многубројните модни соработки и кампањи на Ријана

  Атрактивната пејачка од Барбадос, Ријана, сѐ повеќе ја проширува модната соработка со светски познати брендови и се појавува како заштитно лице во многу кампањи.

Ријана најави нов албум следната година

Ријана конечно подготвува нов албум кој ќе биде објавен во 2019 година. Поп-ѕвездата ја објави веста доста спонтано. На пост во нејзиниот „Инстаграм“ профил, обожавател...

Богати и славни без училишна диплома

Голем број статистики велат дека имате многу поголеми шанси да напредувате во животот доколку сте образовани. Но за некои од успешните и богати личности...