15.2 C
Skopje
17.11.2019 - 17:13

Ознака: ричард џеферсон

Таткото на поранешна НБА-ѕвезда убиен во престрелка

Таткото на познатиот НБА кошаркар, Ричард Џеферсон, е убиен во престрелка во Лос Анџелес. Инцидентот се случил додека тој стоел пред една продавница, а непознато...