Ознака: Рис Флауер

„Hearts So Cold“ нова песна на Рис Флауер

Борис Цветановски, познат под псевдонимот Рис Флауер, во светскиот етер деновиве го претстави својот нов сингл „Hearts So Cold“, кој со својот специфичен ритам,...

Борис Цветановски како Рис Флауер со „Translucent“ ќе ја освојува ...

Пред голем број афирмирани артисти, музички експерти, колеги, пријатели и новинари во средата во кафулето „Каза бар“ во Скопје беше промовиран новиот музички проект...