3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 21:15

Ознака: Ристо Ѓ. Јачев

Почина писателот Ристо Ѓ. Јачев

По тешко боледување денеска почина Ристо Ѓ. Јачев – поет, раскажувач, романсиер, драмски автор, преведувач. Роден е на 15 мај 1942 година во Долно Родево, Воденско. Член...