Ознака: Ристовски

Ристовски и Спортинг имаат два гола предност пред реваншот

На другите натпревари во оваа рунда во Лига Европа како изненадување може да се оквалификува поразот на ланскиот полуфиналист во ЛШ, Ајакс, на гости...

Европска пролет за тимовите на Елмас и на Ристовски

Во второто по ранг клупско фудбалско натпреварување, Лига Европа (ЛЕ), завршија натпреварите по групи, по што се познати 32-та тима што се квалификуваа за...

МВР го чека извештајот од затворот „Шутка“, ако има основа ќе...

Министерството за внатрешни работи го чека извештајот од затворот Скопје и Управата за извршување санкции во врска со инцидентот од минатата недела кога притворените...