Ознака: Римејк

„Телохранител“ добива холивудски римејк

„Телохранител“, филмот од 1992 година што ѝ ја лансира актерската кариера на покојната Витни Хјустон и ја претстави нејзината најпозната песна, ќе добие нова...

Моќта на носталгијата во време на пандемија

Откако знае за себе Елмили Талбут е голема обожавателка на Дизниевите анимирани филмови. - Израснав во едно изразено дизниево домаќинство, заедно со мојата сестра. И...

Откажано снимањето на римејкот на серијата „Беверли Хилс“

Повторното снимање на популарната серија од 1990-тите години „Беверли Хилс 90201“ целосно разочара, пренесуваат странските медиуми. Поточно, рејтингот на серијата не е задоволителен, и покрај...

Ема Стон како Круела де Вил во римејкот на „101 далматинец“

Ема Стон ќе ја игра злобната Круела де Вил во новиот филм на продукцијата „Дизни“, трета верзија на популарниот „101 далматинец“, чиј наслов е...

Мел Гибсон ќе го прави римејкот на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвува преработката на еден од најпопуларните вестерн филмови во историјата - „Дивата орда“ од 1969 година. Имено,...

Римејкот на филмот „Пеперуга“ викендов ќе се прикажува во САД

Овој викенд во редовна дистрибуција во 520 кина во САД пристигнува новиот филм „Пеперуга“, кој во текот на 2016 година се снимаше во Црна...