13.8 C
Skopje
23.9.2021 - 23:35

Ознака: Рикардо Валеро

Мексиканскиот амбасадор во Аргентина даде оставка

Мексиканскиот амбасадор во Аргентина даде оставка откако беше обвинет за кражба, објави Би-би-си. Но, како причина за својата оставка, 77-годишниот Рикардо Валеро наведе здравствени...