13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:18

Ознака: „Ре-медика“

Мајка на 51 година – не постои поголема среќа од нашата...

Скопјанката Маја Мицевска е eдинствената жена во Македонија која за првпат станала мајка на 51–годишна возраст. Таа е импресионирана од вработените во првата приватна...

Еминентниот светски уролог д-р Владимир Којовиќ доаѓа во „Ре-медика“

На 19 и 20 април во првата општа болница „Ре-медика“ гостин ќе биде проф. д-р Владимир Којовиќ, специјалист уролог, супспецијалист за реконструктивна и естетска...

Д-р Петановска и д-р Љатифи Исаки од ,,Ре-Медика” одржаа предавање за...

Д-р Наде Петановска и д-р Рина Љатифи Исаки од првата приватна болница ,,Ре-Медика", денеска одржаа предавање за женското здравје. Настанот се одржа во просториите...

Шпилхозни и маички од РК Металург за новороденчињата во ,,Ре-медика“

Ракометниот клуб Металург вчера донира пакети со бебешка облека за првата приватна општа болница ,,Ре-медика“. Донацијата се состои од бебешки шпилхозни, лигавчиња и маички...

Ин витрото – огромна придобивка за човештвото

Во првата приватна општа болница „Ре-медика“, во центарот за инвитро-фертилизација, во период од 11 години, откако постои центарот, има повеќе од 4.000 живородени бебиња Точно...

Во „Ре-медика“ се роди првото дете од подмладени јајчници

Во првата приватна општа болница „Ре-медика“ се роди првото бебе чија мајка беше подложна на методот на оваријално подмладување, односно подмладување јајчници. Доц. д-р...

Нова аптека и крводарителска акција за 13-от роденден на „Ре-медика“

Со традиционална крводарителска акција, како и со отворање на новата аптека „Данеа фарм“, првата приватна општа болница „Ре-медика“ вчера го прослави 13-от роденден. Директорката...