10 C
Skopje
29.10.2020 - 20:48

Ознака: Рејчел Галовеј

Мицкоски до Галовеј: Ситуацијата во Македонија е алармантна, власта не презема...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки, оствари средба со британската амбасадорка, Рејчел Галовеј, каде разговараа за актуелната политичка, економска и здравствена состојба во земјава. Во текот...

Бектеши – Галовеј: Обединетото Кралство е наш втор најголем трговски партнер

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска оствари видеосостанок со амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј. На состанокот разговараа за економските приоритети на Владата во...

Амбасадорката на Обединетото Кралство во посета на Кичево

Во повеќечасовна посета на Кичево денес престојуваше амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј. Таа најпрво ја посети локалната самоуправа, каде оствари средба со градоначалникот...

Груби: Етничката застапеност е уставно право

Вицепремиерот и министер за политички систем, Артан Груби, денеска се сретна со британската амбасадорка Рејчел Галовеј, а на средбата, меѓу другото, истакнал дека правичната...

Заев до Галовеј: Унапредувањето на соработката со Обединетото Кралство е еден...

Претседателот на Владата Зоран Заев, се сретна со амбасадорката на Обединетото Кралство во Македонија, Н.Е. Рејчел Галовеј, која му го честиташе вториот мандат и...

Џафери се сретна со британската амбасадорка, Рејчел Галовеј

Претседателот на Собранието Талат Џафери се сретна со амбасадорката на Обединетото Кралство во земјава, Н.Е. Рејчел Галовеј. Средбата беше по повод реизборот на претседателот...

Заев: Државата покажа подготвеност за справување со коронавирусот

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, имаше видеосредба со амбасадорката на Британија во земјава, Рејчел Галовеј. Тие разговараа за глобалната закана од пандемијата со коронавирусот, последиците...

НАТО Караванот денеска во Скопје

Во рамките на НАТО Караванот денеска во Скопје ќе се одржи еден од двата финални настани како дел од активностите на Инфо-центарот за евроатлантски...

Британската амбасадорка Галовеј во Прилеп

Во посета на Прилеп денеска беше амбасадорката на Велика Британија Рејчел Галовеј, која оставри средба со градоначалникот Илија Јованоски. Како што инфромираат од општината,...

Османи – Галовеј: Велика Британија е еден од најважните партнери на...

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи денеска се сретна со новоименуваната амбасадорка на Велика Британија во Македонија, Рејчел Галовеј. - Го започнувате вашиот мандат во...