13.8 C
Skopje
18.6.2021 - 6:42

Ознака: рејтинг

Потврден одличниот кредитен рејтинг на Сава Ре од страна на AM...

По редовниот годишен преглед, агенцијата за рејтинг AM Best го потврди „A“ рејтингот на финансиската моќ и „А“ долгорочен кредитен рејтинг на Сава Ре,...

Триглав – групација со солиден капитал и стабилен, профитабилен бизнис

S&P повторно додели висока бонитетна оценка »A« со стабилна среднорочна прогноза  Агенцијата за кредитен рејтинг S&P Global Ratings (во натамошниот текст: S&P или агенција) по...

По 111-ти пат води Магнус Карлсен

ШАХ - СЕПТЕМВРИСКА РЕЈТИНГ-ЛИСТА Македонските шахисти (првите 100 на листата) одиграа повеќе партии во класичен шах, односно на табла отколку најдобрите шахисти во светот во...

Рецепт за губење рејтинг и дома и надвор

Апсурдноста за вовлекувањето на Америка во губитничката спирала е уште поголема ако се земе предвид дека Соединетите Американски Држави, најбогатата нација во историјата на...

Рејтингот на партијата на Ѓукановиќ во голем пад

Последните истражувања на јавното мислење во Црна Гора покажуваат пад на рејтингот на владејачката Демократска партија на социјалистите, предводена од Мило Ѓукановиќ, кој е...

По извештајот на Малер, паѓа рејтингот на Доналд Трамп

Рејтингот на американскиот претседател Доналд Трамп оваа година падна на најниско ниво откако во четвртокот беше објавена редигирана верзија на извештајот на специјалниот обвинител...

СИРИЗА со низок рејтинг во Атина

Кандидатот за градоначалник на Атина, кој ја има поддршката од СИРИЗА, Насос Илиопулос, поранешен заменик-министер и близок соработник на премиерот, го освои третото место...

Довербата во компанијата се гради и преку кредитниот рејтинг на државата

Позитивниот кредитен рејтинг на земјава ги отвора можностите за пристап на македонските компании до странските пазари и до нивната препознатливост кај потенцијални деловни партнери...

Ципрас во Македонија за спас на својот рејтинг

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска пристигнува во официјална посета на Македонија. Според најавата, се очекува Ципрас да пристигне изутринава на меѓународниот аеродром „Скопје“ во присуство...

Лидерот што не мислеше на својот рејтинг

Ние мора да создадеме општество засновано од индивидуалци, не од колективни групи и граѓани, не од етнички групи. Моја визија е да создадеме општество...