Ознака: Рејн ФЦ

Светските шампионки во фудбал ќе ги предводи Македонецот Андоновски

Македонецот Влатко Андоновски (42), тренерот на НВСЛ тимот Рејн ФЦ ќе биде новиот селектор на светските шампиони во фудбал, женската репрезентација на САД. На...