Ознака: решение

Не постои подобро чувство од тоа да се биде дел од...

Доктор Онјема Огбуагу е специјалист за инфективни болести и вирусолог од Нигерија, како и вонреден професор и директор на програмата за клинички испитувања за...

Решение за пандемија од смртоносен коронавирус било барано неколку месеци пред...

Експертите многупати досега предвидуваа изблик на епидемија од типот на коронавирус. Но она што неодамна го објави американскиот медиум „Елементал“, за настан што се...

Издадени 60 решенија за изолација во изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.05.2020) на 48 лица им се издадени решенија за изолација, а 17 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на...

Од секој проблем има излез, само треба да се пронајде решението

проф. д-р Кирил Темков Јас сум оптимист затоа што знам, верувам дека сѐ може да биде подобро и дека ќе надвладеат добрите луѓе и правилните...

Има ли решение за сообраќајниот метеж на улицата Даме Груев

Улицата Даме Груев од ден на ден станува претесна за да ги прими сите возила што, избегнувајќи го метежот по улицата Димитрие Чуповски, сакаат...

Џафери го потпиша решението за распишување на изборите

Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва го потпишал решението за распишување на изборите, кои ќе се одржат на 12 април годинава. Од прес-службата на Собранието...

Решавањето на македонското прашање е решение за мир на Балканот и...

Тони Менкиноски, правен застапник на Македонците во Бугарија Г. Менкиноски, заменик-премиерот и министер за одбрана на Република Бугарија, г. Красимир Каракачанов, поведе кривична постапка против...

Филипче: Разговараме со специјализантите и бараме решение за нивните барања

- Имавме бројни состаноци со претставници на двата синдикати во здравството. Се направи една балансирана прераспределба на процентите на зголемување на основната плата. Ветувањето...

Србија бара подобро решение за преминот Прешево – Табановце

Царините на Србија и на Македонија работат на подобрување на одредени аспекти од заедничката контрола на граничниот премин Прешево - Табановце, посочи заменик-директорот на...

Помпео и Вучиќ бараат ново решение за Косово

Американскиот државен секретар Мајк Помпео вчера во Њујорк требаше да се сретне со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на маргините на дебатата на Советот...