Ознака: рецепти

Ријана подготвува готвач со најубавите рецепти од Барбадос

Ријана претстојниот Божиќ ќе го мине на островот Барбадос, каде што е родена. - Важно е да бидете со семејството и со пријателите. Чувствувам неверојатен...

Објавен готвач со рецептите од култната серија „Пријатели“

Култната серија „Пријатели“ заврши во 2004 година, но нејзината популарност не престана, бидејќи многумина не само што и сега се навраќаат на епизодите туку...

Рецепти за оптимизам во 2020-та

Простор за оптимизам има секогаш, ама тоа зависи од заинтересираните. Една стара изрека вели дека нема безизлезни ситуации, туку има само луѓе кои така...

Филипче: Од први октомври целосно укинување на квотите за лекови на...

Целосното укинување на квотите за лекови на рецепт ќе почне на 1 октомври. Како што најави министерот за здравство, Венко Филипче, во моментот се...

Квотите за лекови се укинуваат во туристичките места

Министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека за месец август ќе бидат укинати квотите во аптеките во регионите на Охрид, Струга, Дојран, околината на...

Филипче: Нови модели на распределба на квотите на лекови за аптеките

Има неколку нови модели на делење на квотите на лекови за аптеките. Во предлог буџетот на Фондот за здравствено осигурување на Македонија за 2019...