Ознака: реформски

Упорни реформски промашувања

Нивното безгласно прифаќање од страна на властите, пак, е само невешт обид работите што побрзо да легнат, да стивнат дебатите и да не се...

Реформските закони поминуваат лесно во Собранието

Според вицепремиерот Османи, постигнат е консензус меѓу власта и опозицијата за донесување на пакетот реформски закони за кои е потребна поддршка од две третини...

Расправата за доверба на Владата ги помести реформските закони

Претседателот на Собранието Талат Џафери за денеска во 11 часот ја закажа седницата за доверба на Владата, побарана од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, поради што за...