11.3 C
Skopje
25.10.2020 - 20:35

Ознака: референдумска кампања

ОДГЛАСИ ОД РЕФЕРЕНДУМСКАТА КАМПАЊА

Шеќеринска: Граѓаните посакуваат државата да тргне напред Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, на вчерашното отворање на 4-от Мобилен летен универзитет на Балканот на правниот факултет...

Референдумска кампања

Мицкоски: Со договорот ќе се укинат македонската нација и држава Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓани во Пехчево, каде што говореше за...

Сигналите однадвор

Иако Македонија уште од 1991 година и сите години потоа јасно и недвосмислено се има изјаснувано, со поддршка на сите политички партии и огромно...

Се крои буџетот за референдумската кампања

Министерствата и другите органи на државната управа имаат уште два дена рок за да достават информации до Министерството за финансии за средствата што ги...