15 C
Skopje
19.2.2019 - 19:01

Ознака: ретроспектива

Ретроспектива на доајенот Танас Луловски

Утревечер, (20.12) со почеток во 19 часот, во „Даутпашиниот амам“, во организација на Националната галерија на Македонија, ќе биде отворена ретроспективната изложба на доајенот...

Отворена ретроспективата на Драган Поповски-Дада

Ретроспективната изложба на македонскиот скулптор Драган Попоски-Дада е отворена во „Даутпашиниот амам“, во рамките на одбележувањето на 70-годишнината од постоењето на Националната галерија на...

Ретроспектива на Бергман за 100 години од неговото раѓање

Филмски циклус посветен на 100 години од раѓањето на Ингмар Бергман (1918-2007) организира Кинотеката на Македонија, во соработка со Амбасадата на Шведска во Скопје....

Рокенрол ретроспектива 2 викендов во Кичево

На летната сцена од Центарот за култура во Кичево, викендов ќе се одржи втората Рокенрол ретроспектива, со учество на кичевските рок- ветерани кои со...