Ознака: ресурси

Трамп нема да загуби од демократите, туку од трговската војна со...

Њузвик Претседателот Доналд Трамп ќе ја темели својата кампања за втор мандат на силната економија. Невработеноста е на најниско ниво во последните 50 години. Бирото...

Судир меѓу Турција и Кипар за природните ресурси во морето

Бродот „Јавуз“ се закотви североисточно од полуостровот Карпасија, кој е обиколен од спорни територијални води. Другиот турски брод „Фатих“ е закотвен на околу 37...