-1.2 C
Skopje
23.1.2022 - 20:03

Ознака: Рестрикции

Битиќи гарантира дека нема да има рестрикции на струјата

Тој вели и дека нема да поскапи колку што најавува опозицијата Годината што изминува е година во која го започнавме опоравувањето, но за жал изгубивме...

Филипче не гледа причина за празнични рестрикции

Министерот за здравство, Венко Филипче не гледа причина за дополнителни мерки и ограничувања за време на Новогодишните празници. Во изјава за медиумите тој денеска...

Неопходни рестрикции на границите, а можеби да се остави луѓето да...

Сепак, во пресрет на домашните слави и предновогодишните празници, посочува дека сите собирања и дружби во затворено носат високи епидемиолошки ризици Д-р Даниловски во пресрет...

Владата размислува за стимулации и рестрикции за да се зголеми бројот...

Владата на денешната редовна 121 седница темелно и сеопфатно ги разгледа предложените мерки и препораки на Комисијата за заразни болести за интензивирање на вакцинацијата. -...

Мицотакис најавува рестрикции за невакцинираните

Грчката влада следната недела ќе воведе нови ограничувања за оние кои не се вакцинирани против Ковид 19, изјави грчкиот премиер Киријакос Мицотакис по наглото...

Бектеши: Рестрикции на струја нема да има

Прогласувањето на енергетска кризна состојба не значи дека ќе има рестрикции на струја, такви мерки не се предвидени. Согласно сите податоци кои ги имаме...

Владата: Граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции на струја

Во насока на обезбедување стабилност на електроенергетскиот систем, од денеска во функција е ставен и вториот блок на РЕК Битола, што значи дека комбинатот...

Бугарија ги повлекува рестрикциите за патување за македонските државјани

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи преку својот фејсбук-профил информира дека почнувајќи од утре Бугарија ќе ги повлече рестрикциите за патување за нашите државјани. -...

Нема рестрикции за вакцинираните и прележаните во Германија

Според најавите на министерот за здравство Јенс Шпан Германскиот министер за здравство Јенс Шпан вети дека нема да има нови рестрикции за вакцинираните граѓани во...

Холандија повторно воведе ограничување за клубовите и рестораните

Холандија денеска повторно воведе ограничувања на ноќните клубови, ресторани и музички фестивали, само неколку недели откако беа укинати, во обид да се запре наглиот...