19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 4:51

Ознака: рестриктивни мерки

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во Берлин

Германската полиција се судри со демонстрантите во Берлин, кои протестираат против рестриктивните мерки поради епидемијата на коронавирус. Полиција соопшти на Твитер дека се уапсени...

Германците се против попуштање на рестриктивните мерки

Иако постои позитивен тренд во бројот на новозаболени, Германците се скептични и не сакаат прерано попуштање на мерките преземни против коронавирусот, покажува истражувањето на...

Два услова за ублажување на рестриктивните мерки во Германија

Германскиот министер за здравство, Јенс Шпан, верува дека е можно да се релаксираат ограничувањата и мерките против коронавирусот по паузата за Велигден. Предуслов за можните...

Колективниот стереотип повторно дојде до израз

Откако информацијата за зголемени рестриктивни мерки првично преку Твитер ја најави вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, а потоа ја обелодени и премиерот Спасовски,...