3.3 C
Skopje
28.2.2020 - 15:11

Ознака: ресторан

Дел од таванот на ресторан се сруши на аеродром во Атланта

Дел од таванот на ресторанот се сруши денеска на меѓународниот аеродром „Хартсфилд-Џексон“ во Атланта поради што едно лице побара лекарска помош, соопштија официјални лица...

Бон Џови отвора трет ресторан за сиромашните

Џон Бон Џови докажа дека е повеќе од успешна поп-ѕвезда. Тој основа фондација со име „ЏБЏ Сол кичен“, која набргу ќе го отвори третиот...

Готвачот што не ја сакаше ѕвездата на „Мишелин“

Автори: Лилит Маркус и Џејк Квон Си-ен-ен Многу готвачи цел живот сонуваат да ја освојат престижната ѕвезда на „Мишелин“, но не и Ео Јун-гвон. Јужнокорејскиот готвач...

Во Норвешка отворен првиот подводен ресторан во Европа (видео)

Европа го доби својот прв подводен ресторан, и тоа на северноатлантскиот јужен брег на Норвешка. Ресторанот „Андер” (во превод „под“ како збор-предлог), на своите гости...

Една жена почина, а десетици беа затруени во престижен ресторан во...

Една жена почина, а десетици беа затруени во еден престижен ресторан во Валенсија. Името на 46-годишната мајка не се соопштува, а нејзиниот сопруг и 12-годишното...

Специјалитети со прилог на геополитика во ресторанот инспириран од Косово

Политиката го одредува менито на беградскиот ресторан „Корчагин“, кој служи само јадења карактеристични за земјите што не ја признаваат независноста на Косово, пренесува „Франс...

Евтиниот ручек би можел да му преседне на Орбан

Ресторан отворен за време на Австроунгарската империја е опфатен во расправата за начинот на владеење на унгарскиот премиер Виктор Обран, со што наиде на...

Гостин во ресторан пронашол бисер во ручекот

Жител на Њу Џерси, додека ручал со својот пријател во ресторан за морска храна, во својот ручек пронашол бисер, јавуваат американските медиуми. Рик Антош(66) во...

Бесплатните ваучери на кафеанџиите се само бизнис-трик

Сѐ уште не престануваат разговорите околу тоа треба или не треба да им се даваат бесплатни ваучери за такси на пијаните гости од скопските...

Две лица фрлале менија во ресторан во Скопје и не ја...

Машко и женско лице половина час пред полноќ недолично се однесувале во ресторан во центарот на Скопје, информира МВР. Случајот во полиција бил пријавен 40...