16.8 C
Skopje
25.9.2021 - 23:03

Ознака: ресторани

И во Холандија влез во ресторани и музеи само со сертификат

Во Холандија од 25 септември за влез во кафулиљата, рестораните, музеите, театрите и на културни настани ќе биде потребен сертификат за вакцинација или негативен...

111 милиони денари помош на туристички агенции, ресторани и клубови

Владата ќе додели еднократна финансиска помош во висина од 111 милиони денари за 382 лиценцирани туристички агенции, категоризирани ресторани за свадби и ноќни клубови. На...

Холандија повторно воведе ограничување за клубовите и рестораните

Холандија денеска повторно воведе ограничувања на ноќните клубови, ресторани и музички фестивали, само неколку недели откако беа укинати, во обид да се запре наглиот...

Ново правило во Грција: Вакцинираните лица можат да одат во ресторани...

Грција ќе им овозможи на лицата кои се целосно вакцинирани против коронавирусот во рестораните да бидат без маска, објави денеска грчката влада, во обид...

Баровите и рестораните во Москва достапни само за вакцинирани посетители

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, нареди баровите и рестораните да служат само вакцинирани гости и оние кои ја прележале инфекцијата и развиле имунитет. Ова е...

Италија ги отвора рестораните, кината, театрите…

Во голем број региони во Италија за три дена, односно в понеделник, повторно ќе бидат отворени рестораните, баровите и кината. Со ова, владата полека...

Словенија ги отвора кафулињата, рестораните и средните училишта

Од денес, кафулињата и рестораните во два региона, во Посавје и на југоисток од Словенија, ќе можат да работат нормално во пробен период што...

Рестораните и угостителските објекти повторно ќе работат до 21 часот

Владата на 40. седница, по препорака на Комисијата за заразни болести, донесе измени на одлуката за работното време на рестораните и другите угостителски објекти...

Минатата недела затворени осум ресторани

На денешната прес-конференција на Инспекцискиот совет претседателката Магдалена Филиповска-Грашкоска потенцираше за интензивирање на активностите пред новогодишните празници и продолжување на активната соработката со МВР...

Инспекторите за една недела извршиле 3.959 контроли

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска ги презентираше податоците од спроведените контроли извршени во периодот од 19 до 25 октомври од страна на Државниот...