Ознака: републикански сенатор

Детска порнографија пронајдена кај републикански сенатор

Републиканскиот сенатор Мајк Фолмер е обвинет и уапсен за поседување на детска порнографија, пренесува „Индипендент“. Фолмер бил уапсен откако властите добиле дојава од социјалните мрежи дека...