Ознака: репрезентација

Комплетирани 24-те учесници на СП

Женската ракометна репрезентација на Македонија не успеа да го помине бараж-двомечот и да обезбеди пласман на Светското првенство (СП) што во декември треба да...

За репрезентацијата следуваат мечеви со повеќекратно значење

Македонија со победи над Турција и над Грција ќе се пласира на ЕП 2020 како прва во групата, ќе влезе во вториот барабан, со...

Ангеловски: Офанзивно и агресивно и против Полска

Ќе играме против Полска, не против Левандовски или Пјонтек, што значи дека ќе мораме да одиграме тимски и максимално ангажирано. Не се сомневам дека...

Македонија комплетна против фаворитот Полска

Во третиот квалификациски натпревар за ЕП 2020 утре (20.45 ч.) Македонија ја пречекува Полска, со серија од шест победи во низа дома (пет официјални,...

Кугларите без четврт-финале на СП

Македонија во 3-то коло го доживеа и вториот пораз, овој пат од домаќинот со 3-5, а до крајот во својата група Б треба да...

Кугларите ja збришаа Естонија

Македонската машка кугларска репрезентација по поразот од Полска во 1-то коло на Светското екипно првенство (СП) во чешкиот град Рокичани, во 2-то коло ја...

Брестовац: Ми се допаднаа желбата, тимскиот дух, дисциплината

Кадетската репрезентација, која го освои 4. место на силниот турнир во БиХ, во јуни и во јули ќе се подготвува за СП во Македонија,...

Македонија четврта, Серафимов најдобар стрелец

Кадетската репрезентација, која се подготвува за настап на СП 2019, во мечот за бронзата загуби од Германија, откако водеше и со четири гола разлика....

Кадетите на силниот турнир во Бугојно

Македонија ќе биде дел во групата А со Србија, Швајцарија и бранителот на минатогодишниот трофеј, Германија Машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија од утре, па...

Брестовац: Тешко може Исланд да нѐ изненади

Ние самите сме си главни непријатели. Ако бидеме сериозни и ако добро се подготвиме и ја изанализираме нивната игра, верувам дека со добра, агресивна...