Ознака: репрезентација

Репрезентацијата се собра за деветтиот дуел со Лихтенштајн

Натпреварот од 5-то коло на Лигата на нациите се игра в петок, во Вадуц (20.45 часот) Најдобрите македонски фудбалери вчера во Фрајнбах, Швајцарија ги почнаа...

Oд Поешево до Бундес-лигата и до репрезентацијата

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (107) Тони Мицевски Еден од плејадата фудбалери од битолскиот крај, кој успеа да...

Лазаров во идеалниот тим од квалификациите за ЕП

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, според оцените на Европската ракометна федерација (ЕХФ), се најде меѓу најдобрите седум играчи по првите две квалификациски...

Навремен предупредувачки пораз во Ерменија

Македонија одигра слабо, загуби со 0-4, но во македонскиот табор имаа многу забелешки и за судењето. Сепак, Македонија со две победи во последните две...

Нов рекорд – Македонија 10 меча е без пораз

Фудбалската репрезентација на Македонија со победата над Лихтенштајн, со 4-1, постави нов рекорд во серија мечеви без пораз. Серијата на црвено-жолтите сега изнесува 10...

УЕФА ги зголеми наградите, Македонија игра за 1,5 милион евра

Македонската фудбалска репрезентација, покрај тоа што игра за првото место во групата 4, во лигата Д, во Лигата на нации, кое носи пласман во...

Ефикасност и неефикасност

Фудбалската репрезентација на Македонија за 25 години постигна 250 гола, а од тоа најмногу на седумте средби со Лихтенштајн, вкупно 27, од тоа на...

Натпревар на 10.435 километри од Скопје

25 години македонска фудбалска репрезентација Точно 10.435 километри од Скопје е најдалечниот меч што македонската фудбалска репрезентација го одигра на гости, во својата 25-годишна историја....

Ангеловски нема да менува, само се враќа Адеми

Прво е мечот со Лихтенштајн, на него сме концентрирани, фаворити сме, но никако не смееме да ги потцениме. Потоа ѝ гостуваме на Ерменија, таму...

Десет неофицијални и една „магла“

25 години македонска фудбалска репрезентација Македонската фудбалска репрезентација за 25 години постоење одигра и пет неофицијални интернационални натпревари, уште пет на Б-репрезентацијата и еден прекинат...