Ознака: репрезентација

Како без Миркуловски и Стоилов: Склопуваме добар тим, најавува Темелковски

Сите знаеме дека играњето за репрезентацијата е посебна чест и задоволство за секој спортист и дека кажувањето „збогум“ на националниот тим е една од...

Магдинчев: Радува борбената и квалитетна игра на Македонија, верувам во пласман...

Штета што не успеавме да забележиме победа по вчерашната одлична игра. Бевме одлични до 45-та минута, но серијата избрзани шутеви и технички грешки им...

Димитриевски: Ќе се бориме да го оствариме сонот на Македонија

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски најавува максимална борбеност против Португалија во вечерашното финале од плејофот за пласман на Светското првенство 2022. – Наше е да...

Елмас: Една победа нè дели од исполнување на сонот од детството

Македонската фудбалска репрезентација на гостувањето во вторник во Порто во рамки на финалето од мундијалскиот бараж ќе биде посилна за Елиф Елмас, кој оцени...

Талески: Долго го чекав овој момент, верувам дека најдоброто допрва доаѓа

Долго го чекав овој момент и ете го дојде! Верувам дека најдоброто допрва доаѓа, но за сѐ треба време, вели за „Нова Македонија“ репрезентативниот...

Младата репрезентација ќе игра со Србија и со Фарските Острови

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП ЗА ФУДБАЛЕРИ ДО 21 ГОДИНА Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 21 година ги продолжува квалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП)...

Најлош пласман на Македонија на ЕП, наспроти побрзата игра и подобриот...

СПОРЕД СТАТИСТИКИТЕ ПО ГРУПНАТА ФАЗА Селекцијата на Германија го демонстрираше најефикасниот напад со просек од 32,3 гола по меч, а актуелниот светски првак Данска ја...

Ништо нема да ја поколеба „Фалангата“ во бодрењето на Македонија

Се очекува арената „Феникс“ во унгарски Дебрецин да биде бојадисана во „црвено-жолто“ на мечевите на македонската ракометна репрезентација на Европското првенство кое почнува денес,...

Добра вест: Сите македонски ракометари се негативни на ковид-19

Македонската ракометна репрезентација во полн состав ќе го одигра последниот контролен натпревар со селекцијата на Израел (18 часот) откако на денешното тестирање сите ракометари...

Милевски: Максимално сме фокусирани на првиот меч со Ерменија

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2022 Селекторот повика 26 фудбалери, меѓу нив по тројца дебитанти и повратници во репрезентацијата, нема да смета на повредениот Адеми,...