-3.2 C
Skopje
28.1.2022 - 12:22

Ознака: репрезентативци

Македонските кајакари најдобри во европските купови

Македонските репрезентативци, членови на кајак-кану клубот „Арка-Борец“ од Велес, успешно ги завршија настапите на Европските купови (ЕК) во спуст годинава. Александар Златаров го освои...

Клубовите од Англија нема да пуштат репрезентативци?

ФУДБАЛ Околу 100 играчи во Англија можеби ќе бидат недостапни за меѓународни натпревари следниот месец, пишува „Би-би-си“ Четворица фудбалери на Ливерпул се меѓу неколкуте што не...

Тимовите на Адеми и на Спировски се доближија до меѓусебниот дуел

Динамо славеше на гости, а Ференцварош победи дома, па ако забележат вкупни победи по реваншите, тие ќе играат меѓу себе во третото коло од...

Во европската сезона Металург создаде шест нови репрезентативци

Иако стои фактот дека се сумираат победите и поразите за да се оцени сезоната, нашата цел за создавање добра и стабилна база со која...

Романија без посакуваниот Клејбурн против Македонија

Познати се 15-те кошаркарски репрезентативци на кои романскиот селектор Тудор Костеску може да смета на последните два претквалификациски дуела, против Македонија (21 февруари во...

Лазаров: Младите репрезентативци покажуваат карактер и квалитет

Ќе се обидеме да одиграме најдобро што можеме, ќе го дадеме максимумот на секој меч, а ќе видиме за каков пласман сето тоа ќе...

Почнува уигрувањето за шестото СП

Од денеска до понеделник ќе тренираат 14 ракометари од Металург, Вардар, Еурофарм и од Пролет, потоа почнуваат да се приклучуваат интернационалците, а репрезентацијата треба...

Ништо не е случајно во успехот на Хрватска

Хрватска има искусен тим (27,8 години и 50 настапи во просек за репрезентацијата), со повеќе клучни играчи на европски гиганти и долгогодишна развиена школа....