Ознака: репрезентативни

Пандев во елитата со 100 и повеќе репрезентативни настапи

Пандев досега одигра 114 натпревари за Македонија. Рекордер во оваа категорија меѓу активните играчи е Рамос, со 178 меча во дресот на Шпанија, а...