-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 6:20

Ознака: ренесансата

Откриени 2.000 загубени дела на жени уметници од ренесансата

Италијанската организација „Унапредување на жените уметници“ успеа да фрли светлина врз заборавениот дел од светот на уметноста на жените, идентификувајќи околу 2.000 дела на...