10.8 C
Skopje
14.10.2019 - 3:24

Ознака: Реми

Два пораза и реми на македонските тимови во Лига Европа

Едно реми и два пораза е резултатот на македонските тимови на првите дуели од првото квалификациско коло за пласман во фудбалската Лига Европа (ЛЕ)....

Македонија со проверен рецепт за висок пласман – победа дома и...

Во второто квалификациско коло за ЕП 2020, Македонија ремизира на гости со Словенија, 1-1 Одличен старт на фудбалската репрезентација на Македонија во квалификациите за Европското...

„Пенали“ по реми во американски фудбал?

Чести се маратонските мечеви во американски фудбал во универзитетската лига (НЦАА), па раководните луѓе сакаат да го спречат тоа како заштита на играчите од...

СП: Резултатската клацкалка застана на средина, реми на Германија и Франција

Со гол во последната секунда, репрезентацијата на Франција во трилер завршница успеа да се избори за реми (25:25) во натпреварот против домаќинот Германија на...

Карлсен: Не ги сакам ремијата, но не сум во паника

Првите седум партии беа многу израмнети, а немаше ни големи грешки, така што природно е што тие завршија мирољубиво, вели Каруана, претендентот за светската...

Релаксирачко реми, видеовозбуда надвор од таблата

Ништо ново во Лондон. Со реми заврши и четвртата партија од мечот за титулата светски шаховски првак помеѓу бранителот на светскиот трон, Норвежанецот Магнус...

Вторпат „сицилијанска одбрана“ за трето реми

И третата партија од мечот за титулата светски шаховски првак помеѓу бранителот на круната, Норвежанецот Магнус Карлсен (2.835 рејтинг-поени) и претендентот, Американецот Фабијано Каруана...

Реми на Металург по две различни полувремиња

Мора да ги најдеме и да ги решиме причините за падот во играта. Кога ќе ја споредиме играта во двете полувремиња, резултатот е реален,...