-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 3:39

Ознака: рек битола

Ќе се отвора рудникот „Живојно“

Со врачување на пофалници и парични награди за голем број вработени, кои со децении работаат во Комбинатот, денеска во РЕК „Битола“ беше одбележан Денот...

РЕК „Битола“ со години работи без еколошка дозвола

Нелогично и несфатливо за заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули е државата да бара од приватни компании да издвојуваат тешки милиони евра за изработка...

ЕЛЕМ: ТЕ Осломеј ќе се исклучи, се вклучува Блок 2 во...

Термоелектраната Осломеј ќе се исклучи и на нејзино место ќе го вклучи Блок 2 во РЕК Битола, информира АД ЕЛЕМ. - И покрај тоа што...

Ковачевски: Во РЕК Битола нема криминал и корупција

РЕК Битола ги отфрла сите обвинувања од вчерашната изјава на Христијан Мицкоски за наводен криминал, корупција и непотизам во работењето на нашиот најголем електро-енергетски...