15.8 C
Skopje
29.9.2021 - 4:02

Ознака: рекорд

Рекорд во Бугарија – 32.482 лица вакцинирани за еден ден

Во Бугарија денеска се вакцинирани 32.482 лица, што е нов рекорд по бројот на вакцинирани против коронавирус за еден ден, рече министерот за здравство,...

Рекорд на Шефилд

Шефилд постави нов неславен рекорд во англиската фудбалска Премиер-лига како прва екипа што не забележала победа на првите 17 првенствени кола (15 порази и...

Рекордни 53.135 новозаразени во Велика Британија

Владата на Велика Британија пријави 53.135 нови случаи на инфекција со коронавирус во последните 24 часа, што е највисоко од масовното тестирање во средината...

„Твенти уан пајлотс“ влезе во Гинис со најдолгиот видеоспот на сите...

Американската рок група „Твенти уан пајлотс“ влезе во Гинисовата книга на рекорди со  со најдолгото музичко видео на сите времиња. Групата во јуни ги повика...

Во Италија нов рекорд на починати во еден ден

Во Италија денеска е забележан апсолутен рекорд во дневната бројка на смртни случаи од Ковид-19. Во изминатите 24 часа починале 993 лица, што е...

Во Србија рекордни 7.999 новозаразени со коронавирус

Во последните 24 часа биле забележани рекордни 7.999 случаи на коронавирус од 22.837 тестирани. Починаа 48 лица. Ова е најголем број на тестирани и заболени...

Нов црн рекорд во Србија, 51 починат и повеќе од 7.500...

Во текот на последните 24 часа во Србија се регистрирани 7.606 случаи на коронавирус, а починаа 51 лице, што е нов црн рекорд. Тестирани се...

Рекордни дневни бројки на заразени и починати во Србија

Во последните 24 часа, коронавирусот во Србија е потврден кај 7.579 лица, а 41 лице починале. Во двата случаја, ова се рекордни бројки на...

Рекордни 141 смртни случаи од ковид-19 во Турција

Рекордни 141 смртни случаи од коронавирус се регистрирани во Турција во последните 24 часа, покажуваат најновите податоци на Министерството за здравство. Податоците покажаа дека во...

Египќанец останал под вода рекордни шест дена

Нуркач од Египет останал под вода цели шест дена или 145 часа и 30 минути, со што го соборил светскиот рекорд за време поминато...