17.8 C
Skopje
26.7.2021 - 6:39

Ознака: рекордот

Ѓоковиќ е на една титула до рекордот на Лејвер

Ѓоковиќ шести пат триумфира на Вимблдон и сега има 20 титули од најголемите четири турнири, колку што имаат и Федерер и Надал. На Ѓоковиќ...

Тејлор Свифт го собори рекордот на „Битлси“

Музичката ѕвезда Тејлор Свифт (31) го собори рекордот на топ-листите поставен од легендарните „Битлси“, откако нејзината реиздадена верзија на „Fearless“ се најде на првото...

Играта „Супер Марио Брос“ го урна рекордот

Никогаш неотворен примерок од видеоиграта „Супер Марио Брос“ од 1985 година е продадена на аукција во САД за рекордни 114 илјади долари. Од аукциската куќа...