-0.1 C
Skopje
22.2.2020 - 21:54

Ознака: рекордна продажба

„Порше“ оствари рекордна продажба на автомобили во 2019 година

За германскиот производител на автомобили со високи перформанси – „Порше“, 2019 беше рекордна година во однос на глобалната продажба. „Порше“, бренд кој е во сопственост...