Ознака: рекорди

Шифрин поставува нови стандарди и рекорди

Кога бев мало девојче, сакав да бидам најдобрата во светот. Тоа и го напишав во мојот дневник. Што значи тоа? Многу напорна работа, многу...

Тампа вторпат шампион, Брејди постави неколку рекорди

Во финалето, Тампа беј го совлада Канзас сити, со 31-9, а Брејди го освои седмиот рекорден шампионски прстен (има повеќе титули од најтрофејните клубови),...

Дуплантис, Рохас, Осака, Џејмс, Брињоне, Хамилтон, Левандовски…

СПОРТИСТИ ШТО ЈА ОБЕЛЕЖИЈА 2020 ГОДИНА Годинава повеќемина поставија нови рекорди, некои и светски, и забележаа значајни резултати во поединечните и во екипните спортови Во сенката...

Мицкоски: Македонија руши рекорди со црни биланси

Заев, Филипче баталете ПР…Овде се работи за животите на луѓето. Македонија денес руши рекорди со црни биланси. 934 новозаразени, 420 заразени во Скопје, напиша...

Били Ајлиш соборува рекорди

Иако во декември наполни 18 години, Били Ајлиш веќе е сопственичка на албумот што е број 1 на многу топ-листи. Таа е авторка и...

По 35-от роденден Роналдо е во потера по нови рекорди

Кристијано Роналдо наполни 35 години, што значи шанса за него да собори нови рекорди во Лигата на шампионите (ЛШ) како еден од најдобрите стрелци...

Само што почна годината, Роналдо продолжи со рекордите

Тој стана првиот играч по Чилеанецот Санчез, кој постигнал хет-трик во Италија, Шпанија и во Англија, во 21 век и сега има вкупно 36...

Меси ги брка рекордите на Пеле, Чави, Гигс, Алвес…

Пеле постигна 643 гола за Сантос, а Меси 618 во дресот на Барселона. Аргентинецот одигра 705 меча за Барса, 72 помалку од рекордните 767...

Година и на рекорди во Формула 1

Сезонава во Формула 1 беа поставени неколку рекорди, објави интернет-страницата на шампионатот во тој спорт. Така, Луис Хамилтон освои 413 поени, најмногу во една...

Левандовски брка рекорди на Роналдо, Меси и на Милер

Левандовски од август годинава постигна 31 гол на 26 меча во разни натпреварувања и е на одличен пат да го престигне Роналдо за голови...