18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 0:52

Ознака: Рекордерите

Рекордерите во три спорта останаа во трка по нови европски титули

Фудбалерите и кошаркарите на Реал Мадрид играле во 34 европски финалиња, во кои освоиле вкупно 23 титули (13 во фудбал, 10 во кошарка). Со...