7.9 C
Skopje
4.12.2020 - 21:43

Ознака: рекордени бројки

Франција и Данска со рекордни бројки на новозаразени од почетокот на...

Во Франција и во Данска во изминатите 24 часа се регистрирани рекордени бројки на новозаразени од почетокот на пандемијата. Франција пријави 13.498 нови случаи, што...