1.3 C
Skopje
18.11.2018 - 20:08

Ознака: рекорда

Македонија со една победа постави два рекорда

Македонија го совлада Гибралтар на гости со 2-0 и постави нов рекорд од осум меча без пораз во низа, но и израмни рекорд стар...