Ознака: реконструкција

Реконструкција на шахти и на сливници

Неготино Општина Неготино почна со комплетна реконструкција на решетки од сливници и шахти во градот за да го реши проблемот со излевањето на атмосферските води...

Почна реновирањето на игралиштето кај Баирот во Битола

Денеска беше означен почетокот на реконструкцијата на игралиштето во населбата Баир во Битола. - Со обезбедени средства од над 402.000 денари од страна на Швајцарската...

Целосна реконструкција на патниот правец од Фариш кон Прилеп

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов, денеска извршија увид во градежните работи за рехабилитација...

Отпочна реконструкција на улица 5 во Расадник во Општина Бутел

Општина Бутел во изминатиов период интезивно работи на реконструкција на улиците кои се спредвидени во програмата за активности за 2020 година. Имено, минатата недела заврши...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар АСНОМ

Екипите на град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на Пластичарска

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, познатата...

Милион евра за реконструкција на Илинденска

Битола Околу еден милион евра ќе бидат вложени во темелната реконструкција на улицата Илинденска во Битола. Ова беше истакнато за време на посетата на министерот...

Реконструкција на паркинг во Карпош 3

Општина Карпош ќе го реконструира паркинг-просторот во населбата Карпош 3, веднаш зад продавницата „Базаро“. Паркиралиштето ќе се простира на површина од 900 квадратни метри,...

Макрон: Целта е да се обнови Богородичната црква за пет години

Францускиот претседател, Емануел Макрон, потврди дека ќе се стори сѐ за Богородичната црва, која беше уништена минатата година во пожар, да се обнови за ...

Се реконструираат пет улици во Селемли

Општина Богданци склучи договорот за реконструкција на пет улици во населеното место Селемли. Станува збор за реконструкција на улиците Маршал Тито, ЈНА, Илинденска, Солунска...

Watch Tokyo Ghoul Episode 3 (https://animeflix.nl/m/Wnq/ep-3) at ANIMEFLIX one piece animeflix

Watch Black Clover Episode 56 at website https://animeheaven.pro animeheaven bna