25.1 C
Skopje
19.10.2019 - 15:45

Ознака: реконструкција

Почна реконструкцијата на Офицерскиот дом во Битола

Со потпишувањето на договорот на градоначалничката на Битола Наташа Петровска, претставници на изведувачите, надзорот, задолжените лица од општината за проектот, како и претставници на...

Почна реконструкцијата на улицата Благоја Стефковски во Маџари

Екипите на град Скопје вчеравечер ја почнаа првата фаза од реконструкцијата на улицата Благоја Стефковски, во општината Гази Баба. Увид во градежните работи на...

Почна реконструкцијата и на булеварот Крсте Мисирков

Започна реконструкција и на коловозот на булеварот Крсте Петков Мисирков, од раскрсницата кај судската палата до клучката на Бит-пазар во општината Чаир. Според планираното...

Заврши реконструкцијата на улицата 4 во Долно Лисиче

Заврши реконструкцијата на улицата 4 во населбата Долно Лисиче во општина Аеродром. Сообраќајницата имаше оштетен асфалт, кој е заменет со нов, а пред да...

Реконструкцијата на улицата Московска во завршна фаза

Проектот за целосна реконструкција на улицата Московска влегува во завршна фаза. Оваа сообраќајница се реконструира на потегот од крстосницата со булеварот Партизански одреди до...

Училиштето „Димитар Миладинов“ со нови врати и прозорци

Со нова фасадна столарија, потпокривна конструкција и електрична инсталација се обновува ООУ „Димитар Миладинов“, поранешно „Браќа Рибар“, на улицата Кочо Рацин. Од општината Центар...

Се реконструира стариот дел од детската градинка „11 Октомври“

Во изминатиов период градинката „11 Октомври“ спроведува градежни активности и реконструкција на стариот дел. Во тек е поставување енергетско ефикасни прозорци, кои значително ќе...

Реконструкцијата на ХДЗ потешка од смена на министрите

Најголем проблем за хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ е како да ја контролира и реформира матичната партија ХДЗ Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ, кој се соочува со...

По неколку децении започна реконструкцијата на улицата Индира Ганди

Во општината Шуто Оризари деновиве екипите на градот Скопје ја почнаа првата фаза од реконструкцијата на коловозот на улицата Индира Ганди. Значајната сообраќајница ќе...

Реконструкција во хрватската Влада

Од Владата на Хрватска си заминуваат министерката за регионален развој и фондови на Европската унија Габриела Жалац, министерот за земјоделство Томислав Толушиќ и министерката...