Ознака: рекет

Катица Јанева треба да ги даде завршните зборови за „Рекет“

Поранешната шефица на СЈО Катица Јанева и нејзината одбрана се очекува да ги кажат завршните зборови за случајот „Рекет“ на денешното рочиште закажано во...

Јовановски и Дуковски тврдеа дека обвинителството не покажало цврсти докази во...

Бледите завршни зборови на јавната обвинителка биле цитати од филмови, а не цврсти докази, како што истакна обвинетиот Бојан Јовановски, познат како Боки 13,...

Русковска: Доживеавме разочарување кога клучниот лик во „Чарлиевите ангели“ премина на...

Во завршните зборови во случајот „Рекет“, обвинителката Вилма Русковска пред судот кажа дека одбраната на обвинетите Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева, се обидува...

Одложени рочиштата за „Рекет“ 

Основниот суд Скопје 1 информира дека рочиштето за предметот „Рекет“, кое беше закажано за утре и задутре, се одлага. „Заради интерес на медиумите и набљудувачите...

Ново обвинение за Бојан Јовановски

Kривичниот суд во врскасо аферата „Рекет“ објави дека го прифатил во целост обвинителениот акт и за продолжението на ова кривично дело, за активностите на...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ разменија обвинувања околу случајот „Рекет“

Зоран Заев стои зад случајот „Рекет“ и затоа сега се обидува да ја дефокусира јавноста, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение, додека СДСМ тврди дека...

Јанева тврди дека СЈО не привилегирало никого и дека не примила...

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, денеска во судот даваше исказ, со што заврши доказната постапка за предметот „Рекет“. Таа нагласи дека никогаш не му понудила...

Јанева ќе сведочи за „Рекет“

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева треба да даде исказ на денешното рочиште за „Рекет“ закажано во Кривичниот суд во Скопје. Првообвинетиот Бојан Јовановски -...

Јовановски: Русковска бараше од мене да пуштам новинари пред Обвинителството

Судијката Васка Николовска-Масевска даде пауза на денешното судење за „Рекет“, откако тоа го побара ексспецијалната јавна обвинителка Катица Јанева, на која ѝ се слоши. Пред...

Николовски нема да сведочи за „Рекет“, тужбата на Јанева против Јовановски...

Предлогот на првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, како сведок да биде сослушан поранешниот директор на некогашната Управа за безбедност и контраразузнавање Горан Николовски,...