Ознака: рекет

Јанева ја искористи вонредната состојба за одложување на судењето за „Рекет“

Судењето за случајот „Рекет“ е одложува на барање на адвокатите на обвинетата Катица Јанева, во кое се наведува дека поранешната шефица на Специјалното јавно...

Адвокатите на Јанева бараат одлагање на „Рекет“ поради нејзината здравствена состојба

Адвокатите на Катица Јанева поднеле барање за одлагање на денешното рочиште за „Рекет“. Како причина е наведено дека обвинетата користи мерки од Владата за...

Јавноста исклучена од рочиштето на кое одбраната на Јанева презентира докази

Адвокатите на поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, ја почнаа одбраната во „Рекет” со презентација на материјални докази, односно извадок од една телевизиска емисија...

Боки 13 преку селфи-фотографиите тврди дека гардеробата не е купена со...

На денешното судско рочиште за случајот „Рекет“, осомничениот Бојан Јовановски започна со презентирање на инстаграм фотографии како доказен материјал. Тој изјави дека инстаграм фотографиите можат да...

Јовановски ќе презентира фотографии од неговата гардероба на судењето за „Рекет“

Денес треба да продолжи судењето за случајот „Рекет“ за обвинети Бојан Јовановски и Катица Јанева. На денешното рочиште во Основниот кривичен суд во Скопје, е предвидено прикажување...

Нови сведоци на одбраната треба да сведочат за „Рекет“

Судењето за случајот „Рекет“ треба да продолжи денеска во Кривичниот суд со последните сведоци на одбраната на Бојан Јовановски - Боки 13. Стилистот Сергеј Варошлија,...

Судењето за „Рекет“ продолжува со нови сведоци на одбраната

Уште двајца сведоци предложени од одбраната на Бојан Јовановски – Боки 13 треба да сведочат на денешното судско рочиште за случајот „Рекет". Одбраната на Јовановски...

Варошлија: Одморот беше планиран и секој сам си го плати

Поранешниот вработен во 1ТВ, Сергеј Варошлија, кој беше присутен и при апсењето на Бојан Јовановски за случајот „Рекет“, на денешното рочиште раскажа дека ги...

Јовче Ременски повлечен од листата на сведоци во „Рекет“

Првообвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски преку неговиот адвокат Сашо Дуковски, побарал Јовче Ременски, да не сведочи во случајот. Но, предлогот за утре да сведочи...

Сергеј Варошлија и Дејан Панделевски треба да сведочат во „Рекет“

Сергеј Варошлија и Дејан Панделевски се предложени за сведоци на денешното рочиште за „Рекет“ од страна на одбраната на Бојан Јовановски - Боки 13.  Сопругот...