14.6 C
Skopje
18.10.2019 - 23:55

Ознака: рекет

Повторно ќе се одлучува за гаранцијата на Јанева

По одлука на Апелација, Кривичниот суд повторно треба да одлучува по понудената гаранција од Катица Јанева, со која поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство...

Фросина Ременски времено суспендирана од сите позиции во СДСМ

Фросина Ременски е суспендирана на сите позиции во СДСМ, поради обвинението во продолжената истрага од случајот „Рекет“, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Одлуката е времена...

Одземени пасошите на Фросина Ременски и таткото на Бојан Јовановски

На пратеничката Фросина Ременски и на таткото на Бојан Јовановски – Боки 13, Миле Јовановски, ќе им бидат одземени пасошите, тие ќе имаат забрана...

Поднесено обвинение за „Рекет“, Јанева прибавила 50 илјади евра и мебел

Обвинителството поднесе обвинение против Бојан Јовановски, поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милевски - Кичеец, обвинети во случајот „Рекет“. Од Обвинителството информираат дека две...

Се очекува обвинението за „Рекет“

Обвинението за „Рекет“ за тројцата обвинети Катица Јанева, Бојан Јовановски - Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец ќе биде поднесено денеска, како што...

Заев: Ременски ќе биде времено отстранета од партијата ако е обвинета...

Кога некое лице ќе биде осомничено или обвинeто во тој случај ја применуваме мерката на санкции која значи времено отстранување на тоа лице за...

Уште осомничени во новата истрага за „Рекет“

Јавнот обвинител Љубомир Јовески најави дека се отвора нова истрага за „Рекет” против пет физички лица и едно правно лице, поради постоење на основано...

На Боки 13 му се слошило, изнесен од Обвинителството со брза...

Осомничениот Бојан Јовановски во истрагата „Рекет” кој требаше да даде исказ кај обвинителката Вилма Русковска, го изнесоа од гаражата на Обвинителството и го внесоа...

Бојан Јовановски донесен во Обвинителството

Осомниченот Бојан Јовановски, познат како Боки 13, со бело полициско комбе точно напладне го донесоа во Обвинителствтото за гонење организиран криминал и корупција. Тој треба...

Груевски обвинува за тајни средби во случајот „Рекет“

Поранешниот премиер Никола Груевски го изрази неговиот став за именувањето на судии, а пишуваше и за средби кои премиерот Зоран Заев, наводно, ги имал...