Ознака: резултат

Приказни од самоизолациjа

Во моето ателје сум сам со својата работа Откако се воведоа мерките за превенција од ширење на вирусот и образовните институции се затворија, јас и...

Бугарската свест кај Македонците е резултат на бугарската пропаганда

Во 1890 година Стева Ј. Радосављевиќ ја објавил книгата „Историја Бугаризма, народност и језик Македонаца“. Според авторот, бугарската пропаганда во Македонија се служела со...

Аплаузите од публиката поважни од конечниот резултат

Во последниот натпревар пред домашната публика во групната фаза во Лигата на шампионите, Металург загуби од дански Силкеборг, со 29-33 Ракометарите на Металург немаа сили...

Брестовац: Можеме да му парираме на Татран

Татран е добра екипа, но не е од врвот на европскиот ракомет. Ќе се обидеме да им ја неутрализираме играта и да не дозволиме...

Одлично СП – „нулите“ уште ги нема

И по 29 меча на Светското првенство (СП) во фудбал во Русија, до мечевите во саботата, ниту еден не заврши со најнепопуларниот резултат, 0-0....