25.8 C
Skopje
22.6.2021 - 13:40

Ознака: резултати

Енигма на ефикасни мерки за ефикасни резултати

Досегашното искуство на стегање или на олабавување на мерките покажа дека тоа не даваше секогаш резултати, а често имаше и контраефекти со повторување на...

Дуплантис, Рохас, Осака, Џејмс, Брињоне, Хамилтон, Левандовски…

СПОРТИСТИ ШТО ЈА ОБЕЛЕЖИЈА 2020 ГОДИНА Годинава повеќемина поставија нови рекорди, некои и светски, и забележаа значајни резултати во поединечните и во екипните спортови Во сенката...

Филипче: Новите мерки треба да дадат ефект за три недели

Министерот за здравство, Венко Филипче, очекува новите мерки да го намалат бројот на новозаразени од ковид-19 и со тоа да спласне притисокот врз болниците. -...

Лекувањето со крвна плазма на пациенти со коронавирус дава слаби резултати

Употребата на таканаречената конвалесцентна плазма или антитела од крвта на пациенти кои оздравеле од ковид-19 како потенцијален третман за хоспитализирани пациенти со коронавирус, покажа...

Навални бил отруен – пристигнаа резултатите на германските лекари

Германската болница во која од Омск беше пренесен рускиот опозиционер Алексеј Навални објави дека првите резултати укажуваат дека тој навистина бил отруен. Според изјавата...

„Алкалоид“ бележи раст на консолидираните продажби, зголемени инвестиции и нови вработувања

„Алкалоид“ – резултати од работењето за периодот јануари-јуни 2020 година „Алкалоид“ со раст на консолидираните продажби од 10%, со двојно зголемени инвестиции во износ од...

Подобрување на онлајн наставата за постигнување подобри резултати

Учениците покажаа голема одговорност и посветеност и верувам дека кога ќе се вратиме во училниците ќе имаме можност во целост да ги видиме резултатите...

ДИК ги коригираше резултатите – пронајдени уште 1.416 дополнителни гласачи

Државната изборна комисија попладнево донесе заклучок со кој се вршат исправки на техничките грешки при објавувањето на бројките во четвртокот доцна попладне по предвремените...

Британски тест за антитела e прецизен 98,6 отсто и дава резултати...

Британските министри планираат да поделат милиони тестови за антитела на коронавирус откако верзијата на тестот, чиј развој беше поддржан од британската влада, ги помина...

ДИК: Коалицијата „Можеме“ освоила 327.329, ВМРО-ДПМНЕ – 315.344 гласови

Државната изборна комисија на прес-конференција соопшти дека СДСМ и коалицијата „Можеме“ освоиле најмногу гласови на парламентарните избори, односно 327.329 гласови. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата освоиле 315.344...