Ознака: резултати

Навални бил отруен – пристигнаа резултатите на германските лекари

Германската болница во која од Омск беше пренесен рускиот опозиционер Алексеј Навални објави дека првите резултати укажуваат дека тој навистина бил отруен. Според изјавата...

„Алкалоид“ бележи раст на консолидираните продажби, зголемени инвестиции и нови вработувања

„Алкалоид“ – резултати од работењето за периодот јануари-јуни 2020 година „Алкалоид“ со раст на консолидираните продажби од 10%, со двојно зголемени инвестиции во износ од...

Подобрување на онлајн наставата за постигнување подобри резултати

Учениците покажаа голема одговорност и посветеност и верувам дека кога ќе се вратиме во училниците ќе имаме можност во целост да ги видиме резултатите...

ДИК ги коригираше резултатите – пронајдени уште 1.416 дополнителни гласачи

Државната изборна комисија попладнево донесе заклучок со кој се вршат исправки на техничките грешки при објавувањето на бројките во четвртокот доцна попладне по предвремените...

Британски тест за антитела e прецизен 98,6 отсто и дава резултати...

Британските министри планираат да поделат милиони тестови за антитела на коронавирус откако верзијата на тестот, чиј развој беше поддржан од британската влада, ги помина...

ДИК: Коалицијата „Можеме“ освоила 327.329, ВМРО-ДПМНЕ – 315.344 гласови

Државната изборна комисија на прес-конференција соопшти дека СДСМ и коалицијата „Можеме“ освоиле најмногу гласови на парламентарните избори, односно 327.329 гласови. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата освоиле 315.344...

Следете ја седницата на ДИК

Започна јавната седница на Државната изборна комисија, на која се очекува да бидат објавени резултатите од предвремените парламентарни избори кои беа одржани вчера.  https://www.youtube.com/watch?v=ba6p5RG-u4s

Спасовски: Изборите беа кристално чисти, фер и демократски, ДИК да ги...

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, вчерашните предвремени парламентарни избори ги опиша како кристално чисти, фер и демократски. - Изборот е направен, насоката е потврдена, Северна Македонија...

Филипче: Стратегијата на широко и интензивно тестирање дава резултати

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот ковид-19 во нашата земја. Тој информираше и за статистиката во...

Опаѓа довербата во шведските власти поради големиот број на починати од...

Одлуката на шведските власти не воведат карантин како оној во повеќето европски земји, првично наиде на поддршка од граѓаните, но во последните недели се...