-3.2 C
Skopje
22.1.2022 - 1:09

Ознака: резолуција за Македонија

Мисајловски: Време е и Македонија да има документ со црвени линии

Да немаше идентитетски барања за повторно редефинирање на македонскиот народен идентитет и јазик немаше ниту да има блокада од страна на Бугарија, изјави Владо...